תפריט נגישות

רב"ט אילן מדמון ז"ל

אילן מדמון
בן 20 בנפלו
בן רומיה ויעקב
נולד בכפר סבא
בכ"ב בכסלו תשי"ט, 4/12/1958
התגורר בכפר סבא
התגייס ב-נובמבר 1976
שרת בחיל השריון
יחידה: גד' 429
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ד בשבט תשל"ח, 22/1/1978
מקום נפילה: אל עריש
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: אם, ארבעה אחים ואחות

קורות חיים

אילן, בן יעקב ז"ל ורומיה. נולד ביום כ"ב בכסלו תשי"ט (4.12.1958) בכפר-סבא. אבי-המשפחה נהרג בתאונת-דרכים, כאשר אילן היה בן 8 שנים. אילן למד בבית-הספר 'אורט' ובד-בבד ניצל כל אפשרות כדי לעבוד ולסייע לאם בפרנסת המשפחה.

כותב אחיו משה: "...עבדנו יחד במסגרייה וקשורים היינו זה לזה כתאומים. אם נשארתי שבת, נסע אילן הביתה לשבת..." ועוד מספר האח, משה, שאילן היה פעיל בגדנ"ע והיה מהבודדים מבני-השכונה שהתנדב למשמר האזרחי. הוא אהב להדריך נוער ורצה לעסוק בכך. אהב לשחק כדורגל ומעל-לכול אהב לשעשע ולהצחיק. מוסיפים בני-המשפחה: "בלי אילן אי אפשר לחיות ואי אפשר לצחוק. הוא היה הבדרן בבית... אין ליל-שישי שלא היינו יושבים כולנו סביב לשולחן ומתפוצצים מצחוק. אילן חסר לנו מאוד-מאוד... לא אחד הלך ממשפחתנו אלא שניים... עוד לא עברו עשר שנים של חיים יפים, מאז אותו יום כשקם אבא, לקח את החלב ורכב על אופניים למחלבה בעיר... ולא חזר הביתה, כי הובא לבית-החולים 'בילינסון' בגלל תאונת-דרכים... שכך רצה הגורל..."

אילן גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1976 והוצב לחיל-השריון. נפל בתאונת דרכים, תוך מילוי תפקידו ביום 22 בינואר 1978. הובא למנוחת-עולמים בכפר-סבא. השאיר אחריו אם, ארבעה אחים ואחות.

וכך כותב מפקדו: "...נספה רב-טוראי אילן בתאונת-דרכים, בדרכו חזרה ליחידה. אילן שירת ביחידה קרוב לשנה, ועל-אף צניעותו הרבה וביישנותו בלט בטוב-לבו, שבא לגילוי בעזרה לזולת, לכל חייל חלש ולכל חייל חדש שבא לגדוד. התנדב למשימות ומילא את תפקידו ביחידה באורח מושלם, תוך דאגה ומסירות אין-קץ..."

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה