תפריט נגישות

טוראי חנן קרוטהמר ז"ל

חנן קרוטהמר
בן 20 בנפלו
בן שרה ויעקב
נולד בבני ברק
בי"ג בכסלו תש"כ, 13/12/1959
התגורר בבני ברק
התגייס ב-ינואר 1978
שרת בחיל השריון, נח''ל
יחידה: של"ת נח"ל, של"ת נח"ל
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט באייר תש"מ, 4/5/1980
מקום נפילה: חברון
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים, אחות ושני אחים

קורות חיים

בן שרה ויעקב, נולד בבני-ברק בי"ג בכסלו תש"כ (13.12.1959). כבן למשפחה דתית, למד חנן בבתי-ספר ממלכתיים דתיים בבני-ברק, וסיים את חוק לימודיו במגמה ההומנית בישיבה התיכונית בקריית הרצוג. חנן החליט להמשיך בלימודי קודש המשלבים שירות בצה"ל, ולפיכך פנה לישיבת ההסדר בקריית-ארבע.

חנן גויס לצה"ל בתחילת חודש ינואר 1978. לאחר הטירונות, ולאחר שנקבע לו מקצוע צבאי כתותחן-טנק, הוא הגיע לישיבה. את זמנו חילק חנן בין אימונים ביחידה ובין לימודים בישיבה. חבריו ראו בו אדם פתוח ובעל אוזן קשבת לכל אדם, דבק במטרה ובעל עקרונות מבוססים.

ביום י"ט באייר תש"ם (4.5.1980), נפל חנן בעת מילוי תפקידו בחברון והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול. הוא השאיר הורים, אחות ושני אחים.

במכתב תנחומים של ראש-הממשלה ושר הביטחון למשפחה השכולה, נכתב, כי "חנן היה חייל ולוחם אמיץ, והצטיין במסירות ובביצוע מושלם של כל תפקידיו. חנן היה חבר למופת ואהוב על הכול". כשנתיים לאחר נפילתו, כתב וערך חברו וידידו, חוברת לזכרו - "קולי אל ה' אתחנן". חבריו הקימו קרן לזכרו ולזכר חבריו שנפלו בחברון. הקרן, יחד עם ישיבת "קרית-ארבע" פרסמו בשנת תשמ"ה את הספר "ספר חג"י" להנצחת זכרם של הנופלים בחברון.

חבריו יזמו והקימו בדרום הר חברון את היישוב בית חג"י, לזכרו ולזכר חבריו שנפלו בחברון.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה