תפריט נגישות

רס"ן רמי ולד ז"ל

רמי ולד
בן 32 בנפלו
בן צילה ויעקב
נולד בכפר סבא
בי' באדר א' תרצ"ה, 13/2/1935
התגורר בכפר סבא
התגייס ב-אוגוסט 1952
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: חטיבה 623
נפל בקרב
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ירושלים - ביה"ס לשוטרים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 11, שורה: 14, קבר: 1.
הותיר: אשה ובן - אלון

קורות חיים

בן יעקב וצילה. נולד ביום י' באדר א' תרצ"ה (13.2.1935) בכפר סבא. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר היסודי על שם אוסישקין אשר במקום, למד בבית הספר התיכון על שם ברל כצנלסון וסיים את לימודיו שם. עוד בהיותו בגיל בית ספר יסודי היה משתתף בטיולי כיתתו וחיפש מסלולים חדשים ומעניינים יחד עם המובילים, אך בהגיעו לגיל בית הספר התיכון היה הוא עצמו מוביל ומדריך בטיולים.

בתקופה זו השתייך לתנועת "הנוער העובד" ובגלל נטייתו לספורט השתייך ל"הפועל" כפר סבא ואף השתתף בכל צעדות ארבעת הימים. כבן למשפחה של חלוצים ואנשי עבודה המשיך במסורת בגאון ובמרץ והכל ראו בו סמל להתגשמות של נוער בריא בגוף ובנפש ההולך וגדל בארץ.

כבוגר תנועת נוער הצטרף רמי באוגוסט 1952 לגרעין הנח"ל. מהגרעין יצא לקורס מ"כ במסגרת הנח"ל המוצנח. שם הצטיין מאד ועקב כך הועבר לקורס קצינים אשר עם סיומו הפך למפקד מחלקה. תקופת שירותו כקצין בצנחנים עמדה בסימן של פעולות הגמול הגדולות של שנות 1954-1956 ורמי השתתף ברובן של הפעולות שבוצעו בשטחי מצרים, ירדן וסוריה. כקצין חבלה היה אחראי בחלק גדול מהן למשימות החבלה, בפיצוץ מיתקנים וכו'.

כצנחן ותיק השתתף במערכת סיני והיה אהוד ואהוב מאוד על הכל בשל עוז רוחו, מסירותו לתפקיד ותושייתו. הגיע לדרגת סרן בשירותו הצבאי. לאחר מכן יצא רמי לאירופה וטיול זה פיתח בו את תחביבו מילדות: טיפוס אל הפסגות וכך הגיע בין השאר לפסגת הקלימנג'רו, הפניג'אמה ולראשי האלפים. זמן מה אחרי שובו לארץ יצא שוב את גבולותיה - הפעם לאפריקה, שם עסק בשליחות המדינה בהדרכת חבלה מתקדמת ותו"ל. היה חובב הרפתקאות בטיוליו ובמסעותיו והגיע לרוב מדינות אסיה. בעזבונו נותרו צילומים שונים ומגוונים מנסיעותיו המרובות.

נהג לצאת למילואים ככל שנדרש וגם בימי מלחמת ששת הימים היה במסגרת זו וביום השני לקרבות, הוא כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967) נפל בקרב שהתחולל בירושלים ליד בית הספר לשוטרים, בואכה גבעת התחמושת.

הניח אשה ובן, אשר טרם מלאה לו שנה.

הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים.

בספר "מאריות גברו" של מפקדת הצנחנים הוקדש עמוד לתולדותיו ולתיאור מהלכי הקרב האחרון בו נפל.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה