תפריט נגישות

סמ"ר רזיאל רזי דרויאן ז"ל

רזיאל דרויאן
בן 25 בנפלו
בן מלכה ויגאל
נולד בכפר סבא
בכ"א בכסלו תש"ח, 4/11/1947
התגייס ב-פברואר 1966
שרת בחיל האויר
יחידה: י"ב 555
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ז בתשרי תשל"ד, 12/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

רזיאל (רזי), בן מלכה ויגאל, נולד ביום כ"א בכסלו תש"ח (4.11.1947) בכפר-סבא. הוא למד בבית-הספר היסודי "ברנר" ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון "כצנלסון" בכפר-סבא.

רזי היה ילד ערני בעל חוש הומור מפותח. בתקופת הלימודים השתתף בהצגות ומילא בדרך כלל את התפקידים הראשיים. הוא היה נער טוב לב, ישר, הגון וחבר נאמן, אהב פעילות ספורטיבית, הרבה לטייל ולעסוק בשיט, את זמנו הפנוי הקדיש לקריאת ספרות מקצועית בתחום השיט בסירות וברבות הימים אף רכש לעצמו סירת מנוע. בבית-הספר היה תלמיד טוב ומוריו חיבבוהו בזכות מזגו הנעים והנוח. מטבעו היה אופטימי, עליז ושמח בחלקו. מילדותו היה בן מסור להוריו ודואג למשפחתו.

רזי גויס לצה"ל במחצית פברואר 1966 והוצב לחיל האוויר. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס חשבי יירוט ואחרי-כן נשלח לקורס בקרה. הוא היה חייל מעולה, אחראי ומסור לתפקידו. ביחידתו רכש חברים רבים והיה חביב על כולם בזכות נועם דרכיו וידידותו הכנה. בתקופת השירות בצבא השתדל שלא להדאיג את הוריו, הרבה לבקר בבית, הקפיד לטלפן ושמר על קשר מכתבים.

במלחמת ששת הימים לחם באזור סיני והוענק לו אות המלחמה. לאחר שסיים את שירות החובה התנדב לשרת שנה אחת בקבע. לאחר ששוחרר, יצא רזיאל לטיול באירופה. כשחזר, השתלם בקורס הנדסאי רדיו ועבד ברשות השידור. חבריו לעבודה מציינים כי היה עובד אחראי ושימש דוגמא במסירותו לעבודה. מזמן לזמן היה נקרא לתקופות של שירות מילואים ושימש בתפקיד חשב יירוט בחיל האוויר.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים הצטרף אל אנשי יחידתו ולחם באיזור סיני. ביום ט"ז בתשרי תשל"ד (12.10.1973), באזור אום חשיבה, נפגע המסוק שבו טס בעת מילוי תפקידו והוא נהרג. רזי הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בכפר סבא. השאיר אחריו הורים, אח קצין קבע בחיל האוויר ואחות המשרתת גם היא בחיל האוויר. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים אל המשפחה השכולה כתב מפקדו: "רזי ז"ל היה מחייליה המובחרים של היחידה וליווה אותה בנאמנות מאז הקמתה. היה איש חברה עליז, אהוב ומקובל על הכל. נפילתו פגעה בכל אנשי היחידה. גדול הוא הכאב ונחמה אין".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה