תפריט נגישות

סמ"ר גדעון (גידי) קין ז"ל

גדעון קין
בן 28 בנפלו
בן אלישבע ורענן
נולד ברמות השבים
בי"ב בתמוז תש"ד, 3/7/1944
התגורר ברמות השבים
התגייס ב-אוגוסט 1962
שרת בחיל המודיעין
יחידה: סיירת מטכ"ל
נפל בקרב
בי"ט בתשרי תשל"ד, 15/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: רמות השבים
הותיר: אישה - טליה, בת - עפרה ובן - אבנר, הורים, שלושה אחים ואחות
בעל עיטור המופת
בעל צל"ש הרמטכ"ל

קורות חיים

גדעון (גידי), בן אלישבע ורענן, נולד ביום י"ב בתמוז תש"ד (3.7.1944) ברמות השבים.

הוא למד בבית הספר היסודי בכפר מל"ל, ואחרי כן המשיך את לימודיו בבית הספר התיכון "כצנלסון" בכפר סבא, במגמה הריאלית. גידי גדל ולמד ברמות השבים, והצטיין בלימודיו. מלבד עברית, ידע היטב גם אנגלית וגרמנית. כשלמד בבית הספר התיכון, היה פעיל בגדנ"ע ואף עבר קורס מ"כים. מילדותו היה חובב שחייה וספורטאי ומשבגר נהנה לעבוד עם נוער. אחרי שסיים את לימודיו התיכוניים, למד שנה מתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

גדעון גויס לצה"ל בסוף אוגוסט 1962, במסגרת העתודה האקדמית, ועבר את אימוני הטירונות. כעבור שנה, ביקש לחזור לשירות פעיל, התנדב לסיירת מטכ"ל ולאחר קורס צניחה, חזר ליחידה ולצוות. לאחר שסיים את שירותו הסדיר, התנדב לשרת שנה בצבא קבע ושימש ביחידתו כמדריך בתחום מקצועי מיוחד.

מפקדו ציין שהוא בחור מסור, ישר ומהימן, בעל ידע מקצועי מבוסס, ערני וחרוץ, בעל יזמה ומרץ. במהלך שרותו לקח חלק במבצעים. על חלקו בהם קיבל את עיטור המופת וצל"ש הרמטכ"ל, על שהשכיל לבצע את תפקידו בצורה מופתית, כשפעל מתוך משמעת ודחק מרבי וקיים רמת ביצוע ראויה לשבח, במשימה קשה ומסוכנת שהוטלה על צוותו.

בספטמבר 1966 עוד בטרם סיים את שירות הקבע, נשא אישה. במהלך שירותו השתתף גם במלחמת ששת הימים. בתעודת השחרור שלו צוין כחייל מעולה, מסור לתפקידו, נמרץ וערני.

אחרי ששוחרר מהשירות בצה"ל חזר גידי והמשיך את לימודיו באוניברסיטה בירושלים, שם הוענק לו תואר ראשון ותואר שני בפיסיקה ובמתמטיקה. בתקופת לימודיו באוניברסיטה עבד כמדריך בחוג לידיעת הארץ ולטיולים ב"בית נחמיה" בירושלים שנקרא על שם מפקדו סרן נחמיה כהן שנהרג במלחמת ששת הימים. בשנת 1970, אחרי שסיים את לימודיו, החל לעבוד בתעשייה האווירית כמתמטיקאי בצוות תכנון הנדסי והתגורר ברמות השבים עם רעייתו וילדיו, עפרה ואבנר.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים, נקרא גידי ליחידתו והשתתף עמה בקרבות ברמת הגולן. ביום י"ט בתשרי תשל"ד (15.10.1973), נפגע בהפגזה ארטילרית בגזרת בית ג'אן ונהרג. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין ברמות השבים.

השאיר אחריו אישה, בת ובן, הורים, שלושה אחים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "הוא היה אחד מטובי הלוחמים ביחידה. פשטות ויושר, צניעות ואחריות, ידידות ונכונות להירתם לכל עזרה, אפיינו אותו לאורך כל הדרך".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה