תפריט נגישות

סגן אדי דוד לב ז"ל

אדי לב
בן 20 בנפלו
בן נעמי ואילן
נולד בתל אביב
בה' בניסן תשכ"א, 22/3/1961
התגורר בכפר סבא
התגייס ב-ינואר 1979
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת 102
נפל בעת מילוי תפקידו
בו' בתשרי תשמ"ב, 4/10/1981
מקום נפילה: צפון סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן נעמי ואילן, נולד ביום ה' בניסן תשכ"א (22.3.1961) בתל-אביב. אדי החל ללמוד בבית-הספר "אוסישקין", ובשל היותו תלמיד מצטיין אף "קפץ" כיתה. בשנת 1972 עברה המשפחה להתגורר בירושלים, ואדי המשיך ולמד בה בבית-הספר היסודי "גאולים". את לימודיו התיכוניים הוא התחיל בבית-הספר "אורט", וסיימם בבית-הספר על-שם "בויאר" בירושלים.

אדי היה חבר בתנועת "הצופים" בירושלים, אהב מוסיקה, ניגן בגיטרה וחשב להשתלם בחו"ל בנגינה ברמה גבוהה יותר. הוא היה קשור מאוד לירושלים, וגם כשעברה המשפחה להתגורר בכפר-סבא, ניצל כל הזדמנות לבקר בה. היו לו קשרים אמיצים עם בני משפחתו וחבריו המרובים. בשל נתוניו האישיים הגבוהים, הומלץ אדי - עוד לפני גיוסו - להתקבל לקורס טיס.

אדי גויס לצה"ל במחצית ינואר 1979, הוצב בחיל-האוויר והתקבל לביס"ט. הוא סיים בהצלחה את קורס הטיס ובאחת מטיסות האימונים, ביום ו' בתשרי תשמ"ב (4.10.1981) נפל סג"ם אדי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בכפר-סבא.

לאחר נופלו, הועלה אדי לדרגת סגן. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "אדי היה טייס צעיר ומבטיח, חייל וחבר... ביחידתנו היה אדי מהצעירים ביותר, אך כבר בתחילת הדרך ניבאו לו מסלול התקדמות מהיר לאור יסודיותו, התמדתו וכישוריו הטבעיים".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה