תפריט נגישות

סרן שקד מאירי ז"ל

שקד מאירי
בן 27 בנפלו
בן הדרת ורון
נולד בט"ו בשבט תשל"ז, 3/2/1977
התגורר בנתניה
שרת בחיל התותחנים
יחידה: אגד ארטילרי 454
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ז באלול תשס"ד, 12/9/2004
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: כוכב יאיר
הותיר: אשה - מירב, הורים ושלושה אחים

קורות חיים

שקד מאירי נולד בט"ו בשבט התשל"ז 3.2.77שקד נולד ג'ינג'י לפני הזמן ומאז ומתמיד הקדים את כולם.

בגן כינו אותו שקד המפקד. בביה"ס היסודי התבלט בפעילות חברתית ותמיד היה בוועד הכיתה. לכוכב יאיר הגיע בנובמבר 1990, לכתה ח'. מהר מאוד השתלב בכל: בלימודים, בפעילויות בית-הספר, בהופעות, בטקסים ובויכוחים אידיאולוגיים וחינוכיים של גיל ההתבגרות עם המורים והמנהלת, בחיי החברה בישוב ובתנועת הצופים כחניך ואחר-כך כמדריך, רשג"ד, מרכז צעיר ואפילו כמרכז בוגר בשבט ניר בכפר-שמריהו לאחר שירותו הצבאי.

שקד שהיה זהוב תלתלים, ג'ינג'י באופיו היה אחד שאי אפשר שלא להבחין בו. הוא היה שחיין מצטיין בסקציה בבית-ברל, ניגן מכיתה א' באורגן, סקסופון וגיטרה, שיחק בקבוצת הכדורעף של כוכב-יאיר ואהב לבלות בכל הזדמנות.

שקד כבן בכור לימד אותנו מהר מאוד איך לחיות בכוכב-יאיר, איך הופכים את הלילה ליום בחופשים, איך מקדישים את רוב הזמן לצופים וביתר הזמן גם לעבוד במרכז הספורט, ללמוד ולהגיע להישגים ואף להיות אח לדוגמא לברק, דור ונוי שאותם אהב כל-כך.

שקד התקבל לתיכון כצנלסון למגמת מוסיקה ובמהלך השנה עבר למגמת תיאטרון.

שקד אהב את המגמה והיה פעיל מאוד במסגרתה. שקד סיים את לימודיו עם ציונים טובים מאוד.

שקד התגייס לצבא לקורס טייס והספיק להיות בו 4 חודשים, משם בחר להמשיך את השרות בתותחנים ובתקופה זו שירת בלבנון. תוך זמן קצר הפך לקצין ולקראת שחרורו מונה למ"פ טירונים והיה המ"פ הכי צעיר בצה"ל.

בתום שירותו הצבאי שקד טייל בעולם, בעיקר במזרח ובמיוחד בהודו שכל כך אהב. הוא התחבר לנופים, לאנשים, לצבעים ולאווירה. כשחזר לארץ התחיל בלימודים לתואר מהנדס תעשיה וניהול במכללת רופין. עם הלימודים הריאליים שקד נשאר נאמן לצדדים היצירתיים שבו והוא שלח ידו בכל סוגי האומנויות: הוא כתב, צייר, צילם וניגן על מספר כלי נגינה. שקד התחתן במאי 2004 עם מירב, חברתו לחיים ב-6 שנים האחרונות.

שקד יצא לשירות מילואים ונהרג באותו יום - יום ראשון, כ"ו באלול התשס"ד 12.09.2004, בניווט ברמת הגולן כשהוא בן 27 וחצי.

שקד יישאר בליבנו לעד.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה