תפריט נגישות

סמל עומרי לוי ז"ל

עומרי לוי
בן 19 בנפלו
בן אפרת ונועם
נולד בשדי חמד
בכ"ט בשבט תשנ"ו, 18/2/1996
התגורר בשדי חמד
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "ברק" (12)
נפל בו' בחשוון תשע"ו, 18/10/2015
מקום קבורה: שדי חמד
הותיר: אם ושני אחים - יובל ורועי

קורות חיים

בן אפרת ונועם ז"ל. נולד ב- כ"ט בשבט התשנ"ו, 18.2.1996 בשדי חמד.

עומרי למד בבית ספר התיכון ירקון והדריך בתנועת הנוער במושב.

בתאריך 16.11.2014, התגייס עומרי לחטיבת גולני לגדוד "ברק" (12) כלוחם. עומרי היה נחוש והתעקש לשרת בחטיבת גולני, הרצון התחזק בעיקר אחרי "צוק איתן", כשהגדוד איבד המון חיילים. אמר לאימו: "אני לא מורעל ולא מת על הצבא כמו אבא, לכן גם לא אהיה קצין, אבל אם אני צריך לשרת שלוש שנים, אז רק בקרבי ורק בגולני".עומרי היה מאוד קשור לחברים שלו מהצבא ולא הפסיק לדבר על ההווי בגדוד. עומרי היה ילד מופנם וכשהוא הגיע לצבא קיבל קצת שוק תרבותי, אבל בתוך זמן קצר הוא יצר קשרים נהדרים. תמיד היה ראשון לכל משימה. כשהתחיל קורס מד"צים לא היה לו קל אך היתה לו מטרה והוא השיג אותה. הנחישות שלו והגם הווכחנות והשמירה על הכללים מאוד אפיינו גם את אביו נועם ז"ל.

בשנת 2012, איבד עומרי את אביו נועם ז"ל מדום לב. עומרי היה מאוד אליו ביחד יצאו לטיולים וצפו במשחקי כדורגל וכדורסל. הוא העריץ את אביו וראה בו דמות לחיקוי במשך שנים ארוכות. עומרי הבטיח לאביו שלמרות המגבלות הרפואיות הוא ילך רק לחיל קרבי.

ביום ו' בחשון תשע"ו, 18.10.2015, יצא עומרי לבדיקות רפואיות באזור הצפון ובשעות הערב עשה את דרכו חזרה לבסיס שבו הוא מוצב בסמוך לרצועת עזה. בהגיעו לתחנה המרכזית בבאר שבע נרצח עומרי ע"י מחבל. המחבל חטף את נשקו של עומרי ופתח באש לעבר העוברים והשבים. המחבל חוסל.

חברו למחלקה רן שטרית מספר: "במשך שמונה חודשים הוא ישן מעליי. מהיום אין לי את מי להעיר בבוקר. זה היה התפקיד שלי להעיר אותו. תמיד היה לו קשה לקום והייתי משקשק לו את המיטה. אני מרגיש את העובדה שהוא איננו בכל מקום. כבר לא ניתן אחד לשני "כאפות" של בוקר טוב, כבר לא אוכל להציק לו לסדר את הארון המבולגן שלו, כבר לא אחבק אותו ואצחק איתו".

מפקד הפלוגה סרן תומר גרינברג סיפר: "עומרי הוא התגלמות המשפט 'מים שקטים חודרים עמוק', בשגרה הוא היה בן אדם שקט ומופנם. הגדולה שלו היתה מתפרצת ברגעים הקשים במסלול. בשבוע המלחמה ובשטח הוא תמיד הסכים לקחת את החפצים הכבדים שאף אחד לא התנדב לשאת, תמיד היה לו משהו כבד על הגב. הוא החבר שאתה רוצה שיהיה לידך בשדה הקרב".

עומרי נטמן בבית העלמין שדי חמד לצד אביו ז"ל. הותיר אחריו את אמו אפרת ושני אחים תאומים: יובל ורועי.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה