תפריט נגישות

סמ"ר יחיאל הורוביץ ז"ל

יחיאל הורוביץ
בן 24 בנפלו
בן צפורה ומרדכי
נולד בכפר סבא
בח' בסיון תש"ט, 5/6/1949
התגייס ב-8.8.1967
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 217 , גד' 113
נפל בקרב
בי"ב בתשרי תשל"ד, 8/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: גשר פירדאן
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: הורים ואח

קורות חיים

יחיאל, בן צפורה ומרדכי, נולד ביום ח' בסיון תש"ט (5.6.1949) בכפר סבא. את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר "אוסישקין" ואחרי כן סיים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר על שם ברל כצנלסון בכפר סבא.

יחיאל גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1967 והוצב לחיל השריון. לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס לתותחני טנקים, הוצב באחת מיחידות חיל השריון בתפקיד תותחן טנק. במשך תקופת שירותו הצבאי השתתף יחיאל בפשיטה על כארמה, וכן זכה לאות הקלע (כסף) ולאות היכולת (ארד).

עם תום שירותו הצבאי החל יחיאל ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן נקרא מפעם לפעם לשירות מילואים פעיל. הוא השלים את לימודיו והוענק לו תואר ראשון במקצועות הכלכלה והסטטיסטיקה. במשך תקופת לימודיו באוניברסיטה, הקדיש יחיאל את זמנו הפנוי לעבודה בארגון ויצ"ו בירושלים וניהל את חשבונות המוסד. הוא התחבב מאוד על מעבידיו ועל חבריו בעבודה בשל חריצותו ומסירותו. בתקופת הלימודים באוניברסיטה הקדיש יחיאל את כל מעייניו וחילו ללימודים עצמם, שהיו מייגעים וקשים ביותר. לאחר שסיים את הלימודים לתואר הראשון התקבל לעבודה במשרד מבקר המדינה. גם שם זכה להוקרה ולהערכה רבה ולדברי עמיתיו ומעבידיו במשרד הצטיין במסירותו לעבודה.

במלחמת יום הכיפורים השתתף יחיאל בקרבות הבלימה נגד המצרים בחזית סיני. בקרב שניטש ביום י"ב בתשרי תשל"ד (8.10.1973), בנסיון להגיע לגשר הפירדאן, במרחק כשלושה קילומטרים מהתעלה, נפגע הטנק שלו והוא נהרג. יותר מחודש לאחר נפילתו נמסרה למשפחתו הודעה שהוא נעדר. לאחר חודש נוסף של תקוות וחששות, נמסר לבני משפחתו שהוא נהרג בשטח הנמצא בשליטת האויב, ומקום קבורתו לא נודע. רק לאחר שבעה חודשים נמצאה גופתו, והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בכפר סבא. השאיר אחריו הורים ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

לזכרו הוקמה מערכת תקשורת ואזעקה במוסד ויצ"ו, בבית תינוקות ומעון לילדים בירושלים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה