תפריט נגישות

רב"ט שמחה פנחסי ז"ל

שמחה פנחסי
בן 19 בנפלו
בן פנינה ומרדכי
נולד בכפר סבא
בא' בחשוון תרפ"ט, 15/10/1928
שרת בחטיבת אלכסנדרוני (חי"ש)
נפל בקרב
בי"ז באייר תש"ח, 26/5/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: משטרת לטרון
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 1.

קורות חיים

שמחה בן מרדכי ופנינה, נולד בא' חשון תרפ"ט בכפר סבא.

למד בבית ספר "מזרחי" בכפר סבא ובבית הספר התיכון הדתי "מוריה" בתל אביב, והתעתד להמשיך את לימודיו בטכניון בחיפה. היה מדריך ב"בני עקיבא", הרוח החיה במשחקים ובפעולות תרבות והפיץ חדות חיים על סביבותיו בבית ובחברה.

חלק מזמנו הקדיש לעזרת ההורים ברפת ובמשק. מגיל 14 היה פעיל ב"הגנה" בשלביה השונים ושירת בשמירה באזורים שונים הצפויים לביקורי כנופיות, בלי רתיעה מפני הסכנות, כי "אי אפשר להשאיר רכוש יהודי הפקר" - הצטדק לפני אמו על הסתכנו בשירות.

אחרי החלטת 29 בנובמבר 1947 הפסיק את לימודיו והתגייס עם הראשונים באמרו: "אינני יכול ללמוד ואחרים יגנו עלי". השתתף בפעולות קרב, שמירה והגנה. הכרזת המדינה לא סיפקה אותו, וכך אמר: "שמחתנו עדיין אינה מלאה. כי אינני יכול לקבל את ארץ ישראל בלי ירושלים". נלחם במסירות נפש על כל שעל אדמה. כשסיים קורס מ"כ ואמרו לעכבו בשירות הדרכה, הפציר במפקדיו עד שהרשו לו לחזור לשירות קרבי לגדודו. היה מסור מאד לחבריו.

כשנפצע בחזית לטרון ביום 26.05.1948 חבש בעצמו את פצעיו, מתוך הבלגה על מכאוביו, ולחובש שניגש אליו אמר שיטפל בחברו הסמוך לו. במצב זה המשיך לתת חיפוי לחבריו עד הכדור האחרון, ביקש מהחברים להוציא את אלה הפצועים קשה ממנו ולעצמו ביקש רק רימון יד למכה אחרונה באויב, ושם נשאר.

ב-17.11.1949 הועבר להר הרצל בירושלים.

לאמו היה חוזר ואומר: "אוהב אני את החיים, אך המולדת יקרה לי יותר, אם אפול בקרב, היי גאה ואל תבכי..."

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה