תפריט נגישות

יצחק בר תקוה ז"ל

יצחק בר תקוה
בן 20 בנפלו
בן לילי ויום טוב
נולד בצ'כוסלובקיה - פראג
בט"ו בתמוז תרפ"ז, 15/7/1927
התגורר בכפר סבא
שרת בהגנה
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ט באב תש"ז, 15/8/1947
מקום נפילה: כפר סבא
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן לילי ויום טוב. נולד ביום ט"ו בתמוז תרפ"ז (15.7.1927) בפראג, צ'כוסלובקיה. לימים עברה המשפחה לגור בווינה ושם למד יצחק בבית הספר של "אגודת-ישראל" והיה תלמיד למופת.

בשנת 1934 עלה עם הוריו לארץ-ישראל. בארץ שהו הוריו זמן מה ב"כפר עברי" שליד ירושלים, ואחר כך עברו למושבה מגדיאל. יצחק המשיך את לימודיו בבית הספר במגדיאל וגם כאן הצטיין בהם ובמקביל גם סייע בפרנסת הבית. בין השאר עסק בעבודת השקייה בפרדס וגם מכר פרחים מגן הנוי של האם.

עוד בתקופת לימודיו היה ממקימיו של סניף "בני עקיבא" במגדיאל ומפעיליו. עם סיום הלימודים הצטרף לחבורת הנוער בשדה יעקב והמשיך את הכשרתו בטירת צבי מקום שם נתחבב על חבריו, בגלל עליזותו תמיד ונכונותו לעזור לזולת.

בשנת 1946 חזר לבית הוריו לעזור בבניית ביתם החדש בכפר סבא, מה שחסך הרבה בהוצאות הבנייה. גם כאן נודע בעליזותו, למרות המצב הכלכלי הקשה. עם זאת המשיך גם כאן להיות פעיל בסניף "בני עקיבא" ולימים הצטרף ל"הגנה" ובה סיים קורס למפקדי מחלקות. הוא גם יצא לשמירה בגבולות המושבה. בתפקיד זה גילה מסירות רבה, וביום תשעה באב החליף בשמירה אחד משכניו ומילא תפקידו בשלימותו למרות קושי התענית.

ביום כ"ט באב תש"ז (15.8.1947) נפל על משמרתו בשעת שמירה. הוא הובא למנוחות למחרת היום בבית הקברות בכפר סבא. פרקי חייו פורסמו ב"ספר הבנים" בהוצאת המועצה המקומית של כפר-סבא.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה