תפריט נגישות

סמ"ר מוריס אברם ז"ל

מוריס אברם
בן 22 בנפלו
בן אסתר וז'אק
נולד בכפר סבא
בז' באב תשל"א, 29/7/1971
התגורר בכפר סבא
התגייס ב-נובמבר 1989
שרת בחיל רגלים
יחידה: יחידת כלבנים
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ו באב תשנ"ג, 2/8/1993
מקום נפילה: כפר סבא
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: הורים ושלושה אחים

קורות חיים

בן אסתר וז'אק (ג'ימי). נולד ביום ז' באב תשל"א (29.7.1971) בכפר סבא. בן בכור, אח לגרי, עודד ואסף. מוריס גדל והתחנך בכפר סבא. למד בבית-הספר היסודי "גורדון", בחטיבת הביניים "יגאל אלון" ובבית-הספר התיכון "כצנלסון", במגמה הביולוגית.

בחודש נובמבר 1989 גויס מוריס לשירות חובה בצה"ל והתנדב ליחידת "שלדג" של חיל האוויר. לאחר טירונות ארוכה ומתישה נשלח לקורס סמלים קרביים, קיבל דרגת סמל והשלים את המסלול של לוחם ביחידת הצנחנים. בהמשך, נשלח לקורס מאלפי כלבים, ובסיומו הועלה לדרגת סמל ראשון והמשיך את שירותו ביחידת הכלבנים.

בתום שלוש שנים של שירות חובה בצה"ל השתחרר מוריס והחל בחייו האזרחיים. הוא עבד כמאבטח בבית הספר התיכון "גלילי" בכפר סבא. יחד עם זאת התכונן להמשך לימודיו, עבר בהצלחה את הבחינה הפסיכומטרית והתכונן להתחיל לימודיו באוניברסיטה, בפקולטה למשפטים. הוא גם רכש אופנוע שיאפשר לו ניידות.

לקראת שיבוצו ביחידת מילואים, נקרא מוריס לראיון עם מג"ד היחידה בה אמור היה לשרת. ביום ט"ו באב תשנ"ג (2.8.1993) נפל מוריס בעת מילוי תפקידו, בתאונת דרכים שאירעה בכפר סבא, עת עשה דרכו חזרה מבית השריון בתל אביב לאחר יום מילואים. מוריס הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בכפר סבא. בן עשרים ושתים היה בנופלו. הותיר אחריו הורים ושלושה אחים.

קצינת הקישור, שנפגשה עם מוריס במהלך הראיון ביום האחרון לחייו, אמרה לזכרו: "למוריס היתה מוטיבציה ורצינות לשירות מילואים משמעותי והוא ביקש לשבצו לפי יכולתו. מוריס הותיר רושם של חייל טוב ואדם ברמה אישית גבוהה".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה