תפריט נגישות

רס"ל גלעד זוסמן ז"ל

גלעד זוסמן
בן 26 בנפלו
בן יעל ומשה-יהודה(דודו)
נולד בכפר סבא
בל' בכסלו תש"מ, 19/12/1979
התגורר בעלי
שרת בשירות הביטחון הכללי
נפל בקרב
בט"ו באב תשס"ו, 9/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: דבל
באזור דרום לבנון
מקום קבורה: כפר סבא
חלקה: 5, שורה: 2, קבר: 3.
הותיר: אשה - חני, בן - לביא, הורים ואחים

קורות חיים

גלעד נולד בכפר סבא, ביום ל' כסלו התש"מ, 19 בדצמבר 1979 להוריו משה יהודה (דודו) ויעל.

גדל בכפר סבא, סיים בגרות מלאה ב"ישיבת בני עקיבא" ברעננה ולמד בישיבת "מדברה כעדן" בדימונה ובמצפה רמון, שם התעצב והתגבש עולמו הרוחני התרבותי והערכי.

גלעד ביצע שירות צבאי מלא בפלחה"ן צנחנים. עם שחרורו מצה"ל, הצטרף לשירות הביטחון הכללי, עבר קורס אחיד מטעם נתב"ג, שימש בתפקיד מבצעי בנתב"ג ולאחר מכן כמאבטח באל על.

תוך כדי עבודתו בנתב"ג, נישא לבחירת ליבו חני ועבר לישוב עלי שבשומרון, שם בנו את ביתם ונולד בנם לביא.

גלעד היה אדם של אנשים, אוהב ואהוב על כולם, אדם שהקשבה מוחלטת לבן שיחו הייתה מאבני היסוד של אישיותו, מכל אדם שפגש, ושוחח עימו לקח גלעד משהו לחייו.

לגלעד הייתה אהבה לידע. הצימאון לידע לא הוגבל לתחום ספציפי, אלא הקיף נושאים שונים החל מפיזיקה, דרך צילום, נגרות, גינון, טיולים בארץ ובחו"ל, כושר גופני וכמובן לימוד תורה.

גלעד היה איש משפחה. בעל מסור ואבא נדיר, שותף בכל חלקי חייו של בנו, החל מתהליך ההיריון והלידה, דרך כל שלב ראשון שהצליח להיות חלק ממנו. בנו לביא אומנם זכה להכיר אותו רק כשמונה חודשים, אולם אופיו של גלעד הוטבע בבנו מעבר למה שנראה כהגיוני.

גלעד נקרא לשירות המילואים בזמן מלחמת לבנון השנייה, ויצא עם חבריו מימי השירות הסדיר מתוך אמונה בערך הגדול של שמירה על העם והארץ.

גלעד נפל במהלך פעילות מבצעית ביום ט"ו באב התשס"ו, 9.8.2006 בעת שירות מילואים בחטיבת הצנחנים, כאשר טיל נ"ט פגע בבניין בו שהה.

בן 27 היה במותו

הניח אישה, בן, הורים, אחים ואחיות, משפחה וחברים.

יהי זכרו ברוך!

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה