תפריט נגישות

סמל יחיאל יחיא עבדו ז"ל

יחיאל עבדו
בן 28 בנפלו
בן שמחה ופרץ
נולד בעירק
בכ"ז בסיון תש"ה, 8/6/1945
התגייס ב-פברואר 1963
שרת בחיל השריון, חיל החימוש
יחידה: גד' חי"מ 134, אוג' 91
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ד בתשרי תשל"ד, 10/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: הר יוסיפון
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: כפר סבא
הותיר: אישה ובת, אב, שתי אחיות ושלושה אחים

קורות חיים

יחיאל, בן שמחה ופרץ, נולד ביום כ"ז בסיון תש"ה (8.6.1945) בבצרה שבעירק. הוא עלה לארץ בשנת 1951 ולמד בבית-הספר היסודי "אוסישקין" ובבית-הספר התיכון "אורט" בכפר-סבא. כן השתלם במכונאות עיונית במרכז להכשרה מקצועית באור יהודה. יחיאל היה תלמיד מוכשר ונער פעיל ונמרץ. כבן למשפחה מרובת ילדים, נהג מימי נעוריו לחפש עבודות שונות בחופשות, כדי לעזור להוריו בפרנסת המשפחה.

יחיאל אהב ספורט והיה חבר בארגוני נוער ופעיל בגדנ"ע בכפר-סבא. הוא אהב טבע ונהג לצאת לטיולים ולבקר במקומות שונים ברחבי הארץ. רבים מהמקומות צילם במצלמה שנהג לקחת אתו בטיוליו. הוא סיים בהצטיינות את לימודיו בבית-הספר היסודי, ובבית-הספר התיכון המקצועי הוסמך כמכונאי רכב.

יחיאל היה צעיר עליז ואוהב חיים ועם זאת היה אחראי ומוכן תמיד לעזור לזולת. הוא היה קשור מאוד למשפחתו. כל השנים טיפל באחיו ובאחיותיו הקטנים וסייע להורים, ואחרי מות אמו לפני שנים מספר, החל נושא בעול הדאגה למשפחה. בילדותו חיבר שירים שמקצתם נותרו בעזבונו, כן ידע לנגן בכמה כלי נגינה. בטיולים, במסיבות ובפיקניקים בחיק הטבע היה מרכז את השמחה, את השירה ואת הנגינה וכל החברים והידידים התקבצו סביבו.

יחיאל גויס לצה"ל במחצית פברואר 1963 ושירת ביחידות שונות, גם כלוחם וגם כמכונאי רכב. את רוב תקופת שירותו עשה ביחידות קרביות בחיל השריון ובסיירת. אחרי ששוחרר מהשירות הסדיר הוצב ביחידת מילואים והחל לעבוד במוסך "צ'מפיון מוטורס", שם הצטיין בעבודה ומונה לבוחן רכב. במלחמת ששת הימים לחם בקרבות בג'נין, ביריחו ובחזית הצפון.

הוא נשא לאישה את חברתו רחל וברבות הימים נולדה לזוג בת. מאז שחרורו שירת תקופות ארוכות במילואים, בעיקר ברמת הגולן. באותו אזור הכיר כל אבן ושביל, והיה גאה לבוא לרמה עם חבריו לטיולים ולהצביע על המקומות שם שירת כחייל.

במלחמת יום-הכיפורים היה יחיאל לוחם בגדוד סיור, שפעל ברמת הגולן. ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10.10.1973) נפגע ונהרג בהפגזה של הסורים ליד הר יוסיפון.

הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בכפר-סבא. השאיר אחריו אישה ובת, אב, שתי אחיות, ושלושה אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, העלה מפקדו על נס את דמותו המיוחדת של יחיאל, את נאמנותו ואת מסירותו לתפקידו בצבא, את חברותו ואת אומץ לבו.

משפחתו תרמה לזכרו ספר תורה לבית-כנסת בכפר-סבא.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה